В 2015 з корисними курсами

Сучасні технології та світ міняються дуже швидко, тому важливо йти в ногу з технічним процесом. На жаль для цього не достатньо знань і навичок які дають коледжі та університети, потрібна самоосвіта. Останнім часом стають популярними MOOC(Massive Open Online Course – Масові відкриті онлайн курси) платформи, що роблять навчання та доступнішим та цікавішим. Ці платформи об’єднують найвідоміші університети світу такі як Harvard University, University of Massachusetts, The University of Texas at Austin та багато інших. При навчанні використовуються останні технології, курси розраховані на міжнародну аудиторію.Після успішного завершення курсу студенти можуть отримати сертифікат. Найвідомішими безплатними MOOC платформами є edX та Coursera. Україна також зробила свій вклад в дистанційне навчання – Prometheus  – курси від викладачів КНУ, КПІ та Києво-Могилянської Академії.

В цій статті я вибрав курси які можуть бути цікаві розробникам і всім з технічною освітою. Останні два курси  на українській, всі інші на англійській мові. Заголовок кожного курсу, це посилання на сторінку де можна зареєструватись. Відео коротко показує тематику.

UT.6.02x: Embedded Systems – Shape The World 

Курс використовує  підхід  “від простого до складнішого”, від простого підключення кнопок та світлодіодів, до створення драйверів дисплея, аналого-цифрового перетворення, графіки, генерування звуку та обміну між пристроями. Будуть представлені загальні принципи і погади для створення схем та програмування мікроконтроллера на мові С. Студенти будуть розвивати навички налагодження використовуючи осцилографи, логічні аналізатори та програмне забезпечення. Лабораторні роботи спочатку виконуються в симуляторі, а потім збираються на реальному мікроконтроллерів (в “залізі”). Після закінчення курсу, “випускники” матимуть достатньо навичок щоб  створити власну аркадну гру.
Для цікавішого навчання рекомендується купити Tiva-C LaunchPad,  щоб мати можливість експериментувати на реальному пристрої. Його можна купити тут, або на офіційному сайті.

P.S. Я пройшов цей курс минулого року(), враження позитивні. Після закінчення отримав сертифікат. Рекомендую всім!

Початок: 21 січня
Тривалість: 15 тижнів
Середнє завантаження: 10 годин на тиждень

CS50x3: Introduction to Computer Science

Курс Гарвардського університету для людей які не мають ніякого досвіду програмування, або цей досвід мінімальний. Викладає професор David J. Malan. CS50 вчить студентів думати алгоритмічно та ефективно вирішувати завдання. Тематика курсу це абстракція, алгоритми, структури даних,  управління ресурсами, безпека, розробка програмного забезпечення та WEB розробка. Мови програмування : C, PHP та JavaScript, SQL, CSS, та HTML. Завдання з реальних сфер застосування:
біології, криптографії, фінансів, ігор та ін.
Назва курсу може ввести в оману, може здатись що він занадто простий, але це не так. Практичні завдання вимагають певних зусиль щоб їх вирішити.

Оскільки я пізно записався на цей курс, до 31 грудня встиг зробити тільки половину завдань. Цього року записався ще раз, у мене буде весь рік, щоб пройти курс повністю. Також рекомендую!

Початок: будь який час протягом 2015
Тривалість:  доступний протягом 2015
Середнє завантаження: 9 модулів (10 – 20 годин кожний) та фінальний проект.

EE40LX: Electronic Interfaces: Bridging the Physical and Digital World

Цей курс навчає основам проетування інтерфейсів між фізичним світом та цифровими пристроями. Студенти вчитимуться створювати різні частини для робота  на основі мікроконтроллера Texas Instruments MSP430.

Початок: 20 січня
Тривалість:  12 тижнів
Середнє завантаження: 6 – 10 годин на тиждень

Sence101x: Sense, Control, Act: Measure the Universe, Transform the World

Курс розповідає про прийом сигналів з давачів, обробку цих сигналів і формування сигналів для виконавчих механізмів. Будуть розглянути базові принципи збору даних, обробки сигналів та управління.

Початок: 8 квітня
Тривалість:  8 тижнів
Середнє завантаження: 2 – 3 години на тиждень

ENGRI1210x: The Computing Technology Inside Your Smartphone

Всі ми використовуємо смарфони для комунікації, організації нашого життя, пошуку інфомації. Все це можливо завдяки потужним мікропроцесорам смартфонів, які є головним об’єктом цього курсу. Курс починається з покрокового руху через базові рівні комп’ютерних технологій, від двійкових чисел до програмного забезпечення, далі розглядає такі теми:
– Цифрова техніка;
– Будова комп’ютера;
– Команди процесора;
– Програмне забезпечення;
– Методи підвищення продуктивності;
– Сучасні процесори смартфонів.

Початок: 10  березня
Тривалість:  8 тижнів
Середнє завантаження: 4 години на тиждень

LFS101x.2: Introduction to Linux

Назва курсу говорить сама за себе.

Початок: 5 січня
Тривалість:  доступний протягом 2015
Середнє завантаження: 40 – 60 годин

Heterogeneous Parallel Programming

Цей курс знайомить з методами роботи та програмуванням паралельних процесорів, охоплює різні обчислювальні архітектури. Призначений для студентів які  хочуть більше дізнатись про низькорівневе програмування та навчитись програмувати на мові CUDA C.

Початок: 12 січня
Тривалість:  9 тижнів
Середнє завантаження: 6 – 8 годин на тиждень

UT.5.02x: Linear Algebra – Foundations to Frontiers

Математика основа всіх технічних наук, програмування не є виключенням. Цей курс поєднує математичні абстракції та комп’ютерне програмування.

P.S. Вища математика в університеті була для мене “сферичним конем у вакуумі” – суха теорія, оскільки там не наводили жодного прикладу де це може бути застосовано на практиці. Цей курс обіцяє заповнити подібні проміжки.

Початок: 28 січня
Тривалість:  15 тижнів
Середнє завантаження: 8 годин на тиждень

Розробка та аналіз алгоритмів. Частина 1

Курс вивчає алгоритми, їх побудову та аналіз, порівняння ефективності роботи. Матеріал подається від простого до складного. Будуть розглядатись структури даних: піраміди, бінарні дерева, хеш – таблиці, та алгоритми на графах: обхід графів, пошук у графі.

Початок: 26 січня
Тривалість:  8 тижнів
Середнє завантаження: 5 – 6 годин на тиждень

Основи програмування

Курс розповідає про історію персональних комп’ютерів, поняття алгоритмів, та створення простих програм на мові Python.

Початок: 19 січня
Тривалість:  8 тижнів
Середнє завантаження: невідомо

Бажаю успіхів!!!