Beaglebone Black: Вcтановлення Debian Linux на eMMC

Beaglebone Black це одноплатний комп’ютер розроблений компанією Texas Instruments. Основною  його перевагою над конкурентами (Raspberry Pi, Cubieboard та іншими ) є  повністю відкрита документація на процесор та схему пристрою, а напаяна на платі eMMC мікросхема пам’яті дозволяє відмовитись від використання MicroSD карт. В цій статті я розповім як встановити останню версію Debian Linux в eMMC пам’ять.

Beaglebone Black має офіційну підтримку Linux (дистрибутиви Ångström, Debian, Ubuntu), QNX та Android. Остання версія Debian Linux для цієї плати на момент написання статті Debian Jessie 8.8. Beaglebone Black може завантажувати операційну систему з Micro SD карти, або eMMC. В даний час є дві ревізії Beaglebone Black, “B” та “C” які відрізняються розміром напаяної eMMC. Ревізія “B” – 2Gb, ревізія “C” – 4Gb. Цей одноплатний комп’ютер продається з встановленим Ångström Linux( в Beaglebone Black  Rev  С встановлений Debian Linux). Основним недоліком Ångström Linux є те, що він більше не оновлюється для Beaglebone Black, і під нього доступна значно менша кількість програм в порівнянні з іншими дистрибутивами. Тому в якості його заміни використовуватиму Debian Linux. Я використовую Beaglebone Black Rev B, тому всі кроки будуть описані для цієї версії плати. Для 4Gb версії всі кроки будуть аналогічні, за виключенням образу який має бути вибраний для 4Gb eMMC.

Встановлення, відновлення або оновлення нової версії операційної системи відбувається наступним чином: користувач записує образ ситеми на MicroSD карту пам’яті та вставляє її в роз’єм на платі Beaglebone Black. Під час завантаження bootloader плати “бачить” образ операційної системи на MicroSD карті і починає його записувати в eMMC пам’ять. Після закінчення копіювання система готова до роботи і після перезавантаження  буде завантажуватись з eMMC пам’яті.

Опишу детально процес встановлення Debian Linux в eMMC пам’ять:

 1. Для роботи потрібна MicroSD карта, розміром не менше 2Gb, на яку буде записуватись образ операційної системи.
 2. Завантажуємо програму для запису образу на MicroSD. Для Windows це Win32 Disk Imager або Etcher (існує також багато інших подібних програм). Я використовую Etcher.
 3. Завантажуємо останню версію образу Debian Linux, яку можна завантажити із сайту: http://elinux.org/BeagleBoardDebian Для цього на сайті потрібно перейти в категорію “All BeagleBone Varients with eMMC”. На момент написання статті цей файл має наступну назву:
  BBB-eMMC-flasher-debian-8.8-console-armhf-2017-05-21-2gb.img.xz
 4. Розпаковуємо завантажений архів, та запам’ятовуємо шлях до *.img файлу.
 5. Вставляємо MicrosSD в комп’ютер, запускаємо Etcher та вказуємо шлях до розпакованого файлу, натискаємо кнопку “Flash!”. Операція запису триватиме кілька хвилин.
 6. Вставляємо карту пам’яті (під час цієї операції живлення повинно бути вимкнуте) в Beaglebone Black та вмикаємо живлення плати. Через кілька секунд світлодіоди на платі почнуть мигати послідовно, це сигналізує процес запису в eMMC пам’ять який триває кілька хвилин.
 7. Після завершення запису на платі будуть горіти 4 світлодіоди. Відключаємо живлення, витягуємо карту пам’яті. Після цього плата готова до роботи, і при наступному включенні буде завантажуватись остання версія операційної системи.
 8. Версію ядра встановленого Linux можна дізнатись запустивши в консолі команду umane -r

Корисні посилання:

 1. https://beagleboard.org/black
 2. http://elinux.org/BeagleBoardDebian
 3. http://derekmolloy.ie/write-a-new-image-to-the-beaglebone-black/
 4. http://arembedded.teachable.com/
 5. https://www.adafruit.com/product/1876