Arduino + Atmel Studio

Останнім часом платформа Arduino  стала дуже популярна. Це пояснюється тим що  для неї є багато прикладів роботи, бібліотек та модулів розширення. Якщо ви новачок в схемотехніці чи програмуванні, чи просто хочете зробити якийсь свій пристрій, не вникаючи в деталі, то ця платформа для вас. Існує багато сайтів та відеоуроків де детально розповідається як працювати з Arduino.  У випадку якщо  схемотехніка та програмування це ваше хоббі чи робота, то Arduino не принесе вам нічого нового і корисного. Середовище розробки для цієї платформи дуже обмежене, дозволяє писати програму тільки в одному вікні, що не дуже зручно, а також відсутній дебагер.

Оскільки Arduino – являє собою плату з мікроконтроллером AVR компанії Atmel, то для програмування цього мікроконтроллера можна використовувати зручні середовища розробки IAR Embedded Workbench, Atmel StudioCodeVisionAVR. AVR відносно дешеві, а також дуже поширені, для того щоб їх програмувати потрібний програматор, наприклад USBASP:

Враховуючи те, щоб використати мікроконтроллер AVR потрібно зробити плату (чи використати макетну плату), напаяти роз’єм для програмування. Менш затратніше по часу і грошам буде використати плату Arduino. В кожній такій платі є bootloader що дозволяє програмувати мікроконтроллер без використання програматора. Цю властивість буде використано щоб зекономити час. Програму будемо писати в середовищі Atmel Studio, і завантажувати в мікроконтроллер через bootloader Arduino.

Практична частина

  1. Створюємо проект Atmel Studio, її можна завантажити з офіційного сайту. Середовище являє собою редактор коду та дебагер, є можливість добавляти різні плагіни, наприклад плагін для контролю версій (Subversion, GIT). Компілюємо проект, і отримуємо *.hex файл:
  2. Підключаємо плату Arduino Nano (може бути використані інші Arduino плати) до комп’ютера:
  3. Використаємо програму XLoader щоб завантажити hex файл в мікроконтроллер, вказуємо шлях до hex файлу, а також тип Arduino:
  4. Після натиснення кнопки “Upload” відбудеться завантаження прошивки в мікроконтроллер, і після цього плата готова до роботи.

Комбінація Arduino + Atmel Studio дозволяє користуватись зручним середовищем Atmel Studio, використовувати симулятор для дебагу, а також зекономити час використавши готову плату Arduino.